Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

BİYOKAÇAKÇILIKLA MÜCADELE EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Mayıs 04, 2017

Artvin Valiliği, Artvin Çoruh Üniversitesi ve Orman ve Suİşleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürlüğü Artvin  Şube Müdürlüğü işbirliği ileArtvin İli köylerindeki tüm muhtarlık, Din Görevlilerine ve katılımcılaraBiyoçeşitlilik ve Biyokaçakçılık hakkında bilinçlendirme ve farkındalıkoluşturma için eğitim çalışması yapıldı.  Artvin ilimizin tüm ilçelerinde ayrı ayrıgerçekleştirilen Biyokaçakçılıkla Mücadele Eğitim çalışmalarının sonuncusu olanArtvin İli Merkez ilçesi eğitim çalışması Artvin Çoruh Üniversitesi NihatGökyiğit Kongre Ve Kültür Merkezinde düzenlendi. BiyoçeşitlilikEğitimi kapsamında İl genelinde toplam 450 kişiye eğitim verilmiştir.

 

Biyokaçakçılık ile Mücadele Eğitimine Artvin Vali Yrd. Sn.Ertuğrul ÖRNEK. Artvin Çoruh Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Sn. Prof.Dr. Zafer ÖLMEZ, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürlüğü ArtvinŞube Müdürü Sn. Yunus AYDEMİR, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri,  öğretim üyeleri, köy muhtarları ve AÇÜ OrmanFakültesi öğrencileri ile kurumumuz teknik personelleri katılımsağlamışlardır.

  

Gerçekleşen eğitimlerde Prof. Dr.  Özgür EMİNAĞAOĞLUArtvin ilinin biyoçeşitliliği ve bitki kaçakçılığına konu olan türler hakkında,Doç. Dr. Temel GÖKTÜRK,  Artvin ilininyaban hayatı ve kaçakçılığa konu olan türler hakkında ve Yrd. Doç.  Dr.Sevim İNANÇ ise Biyokaçakçılık mevzuatı ve kanunlar hakkında ilgili katılımcılaraeğitim sunumu yapmışlardır.  

 

Biyokaçakçılık ile Mücadele Eğitimleri kapsamında göstermişoldukları özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı Artvin Valisi adına  Artvin Vali Yrd. Sn. Ertuğrul ÖRNEK tarafındaneğitim veren öğretim üyelerine plaket takdim edilerek; Artvin Valiliği, ArtvinÇoruh Üniversitesi ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürlüğü ArtvinŞube Müdürlüğü işbirliği ile Artvin genelinde düzenlenen Biyokaçakçılıkile Mücadele Eğitim çalışmaları sona ermiştir.